مناطق سیل زده

1398/12/8
سیل استان سیستان و بلوچستان

سیل استان سیستان و بلوچستان

20 دی 1398، موج بارش شدیدی وارد استان سیستان و بلوچستان شد. مردم بسیاری از مناطق جنوبی استان همچون زرآباد،قصر قند،دشتیاری،سرباز،کنارک، نیکشهر ، خاش ، چابهار و غیره در بارش‌های سنگین باران و برف خسارت دیده‌ بودند. بیشترین خسارت به روستاها وارد شده‌ بود و به دلیل شدت سیل برخی مردم به بالای درختان پناه برده بودند.

موسسه خیریه مکتب طه(ص) ، دو نفر از داوطلبین و خیرین دلسوز و نوع دوست خود ، جناب آقای منصور خانوردیلو و جناب آقای عباس یعقوبلو را در دونوبت ، که نوبت اول برای شناسایی منطقه و سنجیدن میزان خسارت وارد شده و در نوبت دوم برای کمک و خدمت رسانی ، به استان محروم و سیل زده سیستان و بلوچستان ، اعزام کرد. که در نوبت دوم مبلغ 550.000.000 ریال و 300 جفت دمپایی ، به سیل زدگان اهدا شد .

در ذیل مطلب ، فیلم  هایی این حادثه متاثر کننده را مشاهده کنید:

 

کمک به سیل زدگان استان گلستان

29 اسفند سال 97 بر اثر بارندگی های شدید در استان گلستان منجر به تخریب تأسیسات شهری، قطع برق، تعطیلی فرودگاه و راه‌آهن و تخلیه چند روستا و همچنین کشته شدن 13 نفر، مصدوم شدن 116 نفر ، گم شدن 1 نفر شد .

خیرین خیریه مکتب طه(ص)باحضور به موقع جناب آقای حاج یوسف یارلو وجناب آقای مهدی حسن وجناب سروان محمدی ازمسئولین سپاه پاسداران وجناب آقای منصور دمیرچلی و بعداز بازدید از مناطق سیل زده ، تصمیم بر آن شدکه برای مرمت راه  های ارتباطی قطع شده بین  روستاها باشهر، باخرید م50 شاخه لوله سیمان به قطر 1000میلمتر  به ارزش 450.000.000 ریال انجام وظیفه بنماییم .

در ذیل مطلب ، فیلم ها و عکس های مربوط به این حادثه متاثر کننده را مشاهده کنید :

 

کمک به سیل زدگان استان خوزستان

هفته اول فروردین 1398، سازمان های هوا شناسی خبر از ورود سامانه  بارشی متراکم در جنوب و جنوب غرب ایران را مخابره کردند. بنا به این اخبار این سامانه بارشی در 5 فروردین‌ماه، موجب ایجاد سیلاب و خسارت‌های جانی و مالی در 25 استان ایران شد. این سیلاب‌ها در روز اول ، حداقل 19 کشته در استان‌های مختلف کشور برجای گذاشت.  طبق این اخبار در 48 ساعت نخست این بارش‌ها به شدت بارندگی در مناطق جنوب و جنوب غرب ایران افزوده میشد .

موج دوم بارش‌ها در 11 فروردین 1398 آغاز شد و شهرهای غربی و جنوبی کشور را دربرگرفت. پس از این بارش‌ها، هشدار سیل و آماده‌باش در 23 استان ایران اعلام شد. بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش شدید در بسیاری از نقاط ایران، به ویژه در مناطق غرب کشور ادامه پیدا میکرد و تا روز پنج‌شنبه همان هفته  نیز برخی استان‌ها با خطر وقوع سیلاب‌های بیشتر روبه‌رو میشدند .

و اینچنین بود که خیرین نوع دوست خیریه مکتب طه(ص) اینبار نیز با دستی پر و با باحضور به موقع جناب آقای حاج یوسف یارلو وجناب آقای مهدی حسن  وجناب آقای منصور دمرچلی درشهرستان اهواز وبازدید از چند شهر وروستا های حومه و با در نظر گرفتن موقعیت مناطق آسیب دیده  تصمیم گرفتند که  اقلامی مانند : پوشاک ومواد غذایی خریداری کرده و به منطقه های مورد نظر ارسال کنند که در اولین فرصت به ارزش 550.000.000 ریال به هموطنان عزیزمان اهدا شد .

 

کمک به سیل زدگان استان لرستان – پلدختر

روز 5 فروردین سال 1398 ، بر اثر بارندگی‌های شدید شهرهای استان لرستان از جمله :

خرم آباد، معمولان، کوهدشت، پلدختر، نورآباد، ویسان ودرود دچار سیل زدگی شد. این سامانه بارشی در دو موج در تاریخ‌های 5 تا 9 فروردین و نیز موج دوم از 11 تا 13 فروردین موجب ایجاد سیلاب و خسارت در شهرستان‌های استان لرستان شد. در این استان شهر پلدختر بیشتر بارش را با 108 میلی‌متر در تاریخ 5 فروردین داشت. در موج دوم بارش‌ها نیز، خساراتی همچون رانش زمین و به زیر آب رفتن بخش‌هایی از ،درود، خرم آباد، معمولان و پلدختر گزارش شد.

خیرین محترم و گرامی خیریه مکتب طه(ص) این بار نیز با حضور پررنگ خود در عرصه ی کمک رسانی به  سیل زدگان به مانند دفعات قبل با دستی پر مهر به یاری سیل زدگان شتافتند و باحضور بموقع جناب اقای حاج یوسف یارلو وجناب آقای مهدی حسن وجناب آقای امین صادق وجناب اقای حاج حسن ابراهیمی درشهرستان پل دختر و بعداز بازدید ازمناطق سیل زده درمرحله اول تصمیم برآن شد که مبلغ100.000.000ریال بصورت نقدی بین خانواده های اسیب دیده توضیع گردد و در مرحله دوم تصمیم اتخاذ شده دیگری باهمکاری اتحادیه صنف آهن وفولاد صورت گرفت ، مبنی بر احداث یک مدرسه که با توکل به خدا وتلاش مسئولین خیریه واتحادیه ، مدرسه درحال ساخت می باشد .

تا به امروز خیریه مکتب طه (ص)مبلغ2.200.000.000 ریال، به عزیزان آسیب دیده از سیل اهدا کرده است .

در ذیل مطلب ، فیلم هایی از این حادثه متاثر کننده را از شهرستان پل دختر مشاهده کنید :

شبکه‌های اجتماعی

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
لینکدین

تماس با ما

شماره موبایل: 0912-8173017

شماره فکس: 021-55623304

شماره تلفن: 021-55621666

ایمیل:maktabtaha@yahoo.com

آدرس : تهران -خیابان وحدت اسلامی-خیابان مختاری شرقی-جنب مسجد یزدی ها-پلاک137

موسسه خیریه مکتب طه (ص)

لطفا ، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت تماس باما ، ارسال کنید و به پیشرفت هرچه بهتر ما کمک کنید .

تمامی حقوق برای موسسه خیریه مکتب طاها محفوظ است.