5 دلیل برای اثبات این که "بخشندگی" قدرت است!!

5 دلیل برای اثبات این که "بخشندگی" قدرت است!!

5 دلیل برای کمک به خیریه
 

بخشش قدرت است!

کمک کردن ، نه تنها به نفع  موسسات خیریه است بلکه می تواند برای انسان نیز بسیار سودمند باشد. میلیون ها نفر به طور منظم برای حمایت از دلایلی که به آن اعتقاد دارند ، و همچنین برای تأثیر مثبت آن بر زندگی خود ، به امور خیریه می پردازند.

موسسه خیریه مکتب طه در این مقاله قصد دارد به شما از  اهمیت کار خیر و بخشندگی بگوید. در این مقاله، 5 راز مهم در مورد تاثیر کار خیر بر زندگی افراد به شما گفته می شود

  با ما همراه باشید.

 

 

 

1. حس خوب بخشندگی!

کمک مالی به امور خیریه تقویت کننده اصلی خلق و خو است. دانش اینکه به دیگران کمک می کنید بسیار نیرومند است و به نوبه خود می تواند باعث شود شما احساس خوشبختی و تحقق بیشتری داشته باشید. تحقیقات ثابت میکند رابطه ای عمیقی بین کمک مالی به امور خیریه و افزایش فعالیت در قسمتی از مغز که باعث ایجاد لذت می شود، وجود دارد.

طی تحقیقات وب سایت www.cafonline.org ، از حدود 700 نفر از خیرین خواسته شد تا علت اصلی کمک به موسسات خیریه را عنوان کنند ، 42٪ از افراد لذت بردن از تأثیر آن را دلیل اصلی خود میدانستند. 

 

2 . اهدا کردن باعث افزایش ارزش های شخصیتی میشود.

از نظر افراد، احساس وجدان اجتماعی یکی از مهمترین دلایل برای کمک به امور خیریه است. 96٪ افراد احساس می کنند وظیفه اخلاقی دارند تا از توانمندی خود برای کمک به دیگران استفاده کنند ، احساساتی که ریشه در ارزش ها و اصول شخصی آنها دارد.

 

داشتن قدرت بهبود زندگی دیگران، برای بسیاری از افراد یک امتیاز است که احساس تعهد را به همراه دارد. عمل به این احساس مسئولیت پذیری، راهی عالی برای تقویت ارزش های شخصی خودمان است و اینگونه احساس با ارزش بودن و پویایی به ما دست می دهد.

موسسه خیریه طه

3. تاثیر پرداخت پول بر زندگی افراد نیازمند

بسیاری از مردم نگران این هستند که کمک مالی آنها به امور خیریه ممکن است با هزینه های مالیاتی یا اداری کاهش یابد ، و از رسیدن کامل کمک این افراد به مردم جلوگیری کند. خوشبختانه راه هایی برای استفاده بیشتر از هر کمک مالی به امور خیریه وجود دارد.

 در کشور ما، هزینه های مالیاتی و اداری موسسات خیریه در چارچوب خاص و با تخفیفاتی همراه است تا این خانه های کمک رسان بتوانند راحتتر به زندگی افراد کمک کنند، همچین هر خیر میتواند مبلغ مالیات را جدا از کمک خود پرداخت کند. 

در واقع اهمیتی ندارد شما چه مبلغی کمک میکنید، مهم این است که بدانید هر کمک حتی به مقدار کم میتواند مهمترین نیاز یک انسان، یعنی نیاز به خوراک، پوشاک و تحصیل را پوشش دهد.

4. ایجاد حس همدلی و تربیت نسل آینده

به اشتراک گذاشتن تجربه اهدای نیکوکاری با فرزندانتان ، به آنها نشان می دهد که آنها می توانند در دنیا تغییرات مثبتی ایجاد کنند. کودکان به طور طبیعی دوست دارند که به دیگران کمک کنند ، بنابراین پرورش سخاوت فطری آنها، احتمالاً به این معنی است که آنها با قدردانی بیشتر از آنچه دارند ، رشد می کنند و پشتیبانی از خیریه را در سال های آینده ادامه خواهند داد.

همچنین کمک کردن به دیگران باعث افزایش اعتماد به نفس کودکان میشود. داشتن این حس که آنها با ارزش هستند و میتوانند کارهای ارزشمند انجام دهند.

شروع یک سنت نیکوکاری با فرزندانتان آسان است - سعی کنید یک صندوق اهدای پول خانوادگی داشته باشید (میتوانید از صندوق صدقات موسسات خیریه کمک بگیرید)

و در مورد داشتن آن و کمک این صندوق به زندگی افراد برای فرزندتان دلیل بیاورید.

 

5. کمک کردن به دوستان و افراد خانواده

کمکهای خیرخواهانه شخصی شما می تواند الهام بخش نزدیکترین و عزیزترین افراد شما باشد، و حتی می تواند باعث شود یک خانواده تلاش کند تا از خیریه یا خیریه هایی که برای شما  اهمیت ویژه ای دارند ، حمایت کنند.

 

وقتی ما کاری را شروع میکنیم همیشه افراد نزدیک الگو برداری میکنند. وقتی افراد تاثیر نیکوکاری شما را  بر روی زندگی خودتان و دیگران ببینند مسلما آنها نیز شروع به کمک کردن میکنند.

برای افراد بلند مرتبه و خیر، کمک کردن راهی برای انجام دادن وظیفه انسانی و مسئولیت اجتماعی آنهاست.

ما در موسسه خیریه مکتب طه گرد هم آمدیم تا بعنوان عضو کوچکی از جامعه ای بزرگ، بتوانیم در حد توان گره از کار هموطنانمان بگشاییم. 

شبکه‌های اجتماعی

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
لینکدین

تماس با ما

شماره موبایل: 0912-8173017

شماره فکس: 021-55623304

شماره تلفن: 021-55621666

ایمیل:maktabtaha@yahoo.com

آدرس : تهران -خیابان وحدت اسلامی-خیابان مختاری شرقی-جنب مسجد یزدی ها-پلاک137

موسسه خیریه مکتب طه (ص)

لطفا ، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت تماس باما ، ارسال کنید و به پیشرفت هرچه بهتر ما کمک کنید .

تمامی حقوق برای موسسه خیریه مکتب طاها محفوظ است.