شخصیت شناسی افراد نیکوکار

شخصیت شناسی افراد نیکوکار

ویژگی شخصیتی افراد نیکوکار

7 ویژگی شخصیتی افراد نیکوکار ثروتمند

افراد نیکوکار تلاش می کنند از طریق اهدای پول ، ملک یا خدمات ، رفاه دیگران را ارتقا بخشند. آنها میتوانند از اقشار مختلف اجتماع و با وضعیت متفاوت اقتصادی باشند ، اما چندین ویژگی شخصیتی در انسان های خیرخواه وجود دارد که در زندگی شخصی و کاری آنها دیده می شود.

موسسه خیریه مکتب طه تشکیل شده از افراد موفق و نوعدوستی است که سعی دارند جامعه ای امن تر و بهتر برای افراد بی سرپرست و بی بضاعت بسازند.

1.نوع دوستی

انسانهای بشردوست همواره نگران سطح رفاه دیگران و جامعه هستند آنها می کوشند با کمک کردن به موسسات خیریه و کمک کردن بصورت انفرادی، سختی زندگی دیگران را کاهش دهند بدون اینکه چیزی را برای منافع شخصی خود در نظر داشته باشند. اقدامات بشردوستانه ای افراد بدون توقع جبران و یا بدون نمایش دادن کمک ها صورت می گیرد.

2.همدلی

افراد نیکوکار گرایش دارند حس همدلی و انسان دوستی در مورد افراد جامعه داشته باشند. احساس وظیفه و تعهد باعث می شود تا تلاش کنند آنچه را که در توانشان است برای مقابله با فقر انجام دهند.

3.تلاش برای افزایش آگاهی اجتماعی

یکی از مهمترین مسولیت های اجتماعی هر فرد داشتتن آگاهی است! خیرین از محیط اطراف خود آگاهی زیادی دارند، فکر و چشمانشان در مورد دیدگاههای مخالف و ایده های جدید باز است ، تا بتوانند درک بهتری از انگیزه ها و موانع موجود در زندگی افراد بی بضاعت داشته باشند ، بتوانند نیازهای آنها را بهتر درک کنند و به بهترین شکل به آنها کمک کنند.

4.دور اندیشی

افرادی که می خواهند در جهان تحولات مثبتی ایجاد کنند ، تمایل دارند به آینده نگاه کنند. آنها می خواهند به جای رفع موقت یک مشکل ، تأثیرات پایداری بر جامعه بگذارند و تشخیص میدهند که تلاش های خود را بر این اساس هدایت کنند. این افراد می دانند که برای ایجاد تغییرات اساسی در جامعه ، پرداختن به مباحث ساختاری اساسی با سرمایه گذاری های بلند مدت بسیار مهم است.

5. گرایش سیاسی

برای ایجاد تحولات ساختاری در جامعه ، لازم است که افراد نیکوکار نیز از تغییرات سیاسی دفاع کنند. به همین دلیل است که بسیاری از انسانهای موفق شروع به طرفداری از رویداد سیاسی خاصی میکنند. یک سرمایه گذار نیکوکار میداند که گرچه سرمایه گذاری در برنامه هایی که نشان می دهد نتایج ملموس دارند ، مهم است ، اما حمایت نیز حائز اهمیت است زیرا امکان پیشرفت در مقیاس وسیع تر را فراهم می آورد.

6.مسئله محور بودن

انسان دوستان موفق به دنبال ایجاد اهداف خاص برای حمایت از سازمان های خیریه هستند. آنها ابتدا چیزی را که دوست دارند در جهان اتفاق بیفتد شناسایی می کنند و سپس به دنبال سازمانهایی می گردند که بتوانند به بهترین وجه این دیدگاه را به واقعیت تبدیل کنند. آنها می دانند که سازمان های خاص ممکن است بتوانند به بهترین وجه یک جنبه مشکل را برطرف کنند و سپس به دنبال گروه های دیگر برای کار بر روی جنبه های دیگر موضوع باشند. آنها نگرش كل نگري به مسئله دارند و از ابزارهاي بسياري براي آناليز اين تغييرات استفاده مي كنند.

7.تجارت

بسیاری از افراد نیکوکار به سهم خود به عنوان سرمایه گذاری در جامعه و اقتصاد نگاه می کنند. آنها می خواهند از پول و منابع آنها به طور مؤثر و به صورت سازمان یافته استفاده شود تا بتواند تغییرات پایداری را ایجاد و تقویت کنند. بر این اساس ، انسانهای نیکوکار موفق به مسائل از دید تجاری نگاه می کنند و کارهای انسان دوستانه خود را با همان اخلاق کاری و حرفه ای خود انجام می دهند. همانطور که برای ارتقاء یک هدف تجاری رفتار میکنند ، برای اهداف خیرخواهانه خود نیز از منابع خود استفاده می کنند ، و از موقعیت خود در جامعه برای تبلیغ این هدف استفاده می کنند. این دیدگاه گسترده باعث می شود تا فقط به مشارکت در یک سازمان خیریه اکتفا نکنند ، بلکه حمایت خود را از ابتکارات و مشاغل غیرانتفاعی و قانونی که باعث پیشبرد اقتصاد و مشاغل می شوند را گسترش دهند

شبکه‌های اجتماعی

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
لینکدین

تماس با ما

شماره موبایل: 0912-8173017

شماره فکس: 021-55623304

شماره تلفن: 021-55621666

ایمیل:maktabtaha@yahoo.com

آدرس : تهران -خیابان وحدت اسلامی-خیابان مختاری شرقی-جنب مسجد یزدی ها-پلاک137

موسسه خیریه مکتب طه (ص)

لطفا ، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت تماس باما ، ارسال کنید و به پیشرفت هرچه بهتر ما کمک کنید .

تمامی حقوق برای موسسه خیریه مکتب طاها محفوظ است.