دلایل اهمیت وجود سازمان های خیریه در جامعه

دلایل اهمیت وجود سازمان های خیریه در جامعه

1399/4/16
اهمیت سازمان های خیریه در جامعه چیست؟

یک سازمان خیریه چه کاری انجام می دهد؟

 

کمک به تأمین بودجه موسسات خیریه غیرانتفاعی به این معنی است که شما در ارتقاء کارهای خیرخواهانه در جامعه مشارکت می کنید. اکثر مردم نیکوکاری را صرفاً کمک رسانی به فقرا می دانند. با این حال ، موسسات خیریه غیر انتفاعی، بسیاری از خدمات مهم دیگر را به بخش های تحت حمایت مانند اقلیت ها ، معلولین و حتی حیوانات بی سرپرست منتقل می کنند.

موسسه خیریه طه همواره حامی افراد بی بضاعت و بی سرپرست بوده است. 

 

یک سازمان خیریه به عنوان سازمانی تعریف می شود که بطور داوطلبانه برای ارتقاء مأموریت های آموزشی ، خیریه ، حرفه ای ، مذهبی ، خدمات عمومی و حرفه ای سازماندهی می شود. آنها بودجه خود را از کمک کنندگان مالی و افراد داوطلب دریافت می کنند و همچنین معافیت مالیاتی معینی دارند. کمک کنندگان همچنین مجاز به کمک مالی خود از درآمد مشمول مالیات خود هستند.

 

اگرچه این سازمانها ممکن است مشاغلی باشند که درآمد کسب می کنند ، اما این کار را به عنوان سود یا دستمزد برای اعضا یا کارمندان خود در نظر نمی گیرند. در عوض ، از آن برای تأمین هزینه های سازمان و تأمین بودجه کمک کردن استفاده می کنند.

 

افراد غیرانتفاعی خدماتی را ارائه می دهند که باید توسط بخش دولتی تأمین شود ، اما به دلیل کمبود بودجه یا دلایل دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند. بنابراین ، این سازمان ها باید برای پر کردن شکاف و کمک به تحقق اهداف مهم اجتماعی و اقتصادی گام بردارند.

به عنوان مثال ، گروه های غیرانتفاعی ممکن است پناهگاه هایی برای حیواناتی ایجاد کنند که نه تنها به عنوان یک گزینه انسانی تر برای هزینه های عمومی استفاده شود ، بلکه نیاز به سرپناه داشتن حیوانات خانگی بی خانمان را تا زمان پذیرش آنها برآورده می کند. آنها همچنین ممکن است کلینیک های ورزشی را در محلات فقیرنشین برگزار کنند تا کودکان را ترغیب به ورزش کنند و به پیشرفت مهارت کسانی که با استعداد هستند ، کمک کنند.

 

سازمان های خیریه ممکن است خدماتی را ارائه دهند که دولت نتواند آنها را به فقرا ارائه دهد. به عنوان مثال ، آنها ممکن است بیمارستان هایی را ایجاد کنند که نیازهای فقرا را که قادر به مراجعه به بیمارستان های خصوصی نیستند ، برطرف کند و پناهگاه های برای بی خانمان ها بوجود بیاورند.

 

یک سازمان خیریه میتواند کمک شایان توجهی به بخش فرهنگی و آموزشی جامعه داشته باشد. به عنوان مثال ، آنها می توانند کلاسهای هنری را در محلات فقیرنشین یا اقلیت برگزار کنند ، به منظور ترغیب هنر در کودکان و همچنین در معرض نمایش قرار دادن در فرهنگ بومی آنها.

اگرچه سازمان های خیریه می توانند منابع مالی را به صورت کمک هزینه دریافت کنند ، اما این مسئله استقلال آنها را به چالش می کشد. به عنوان مثال ، آنها ممکن است تحت فشار قرار بگیرند که از برخی از پروژه های بحث برانگیز ، برای جذب بودجه استفاده کنند.

یک موسسه خیریه شخصیت مستقلی دارد و تا حد امکان سعی میکند از هیچ نهاد و مرجع سیاسی، حمایت نکند به همین دلیل مهم است که بودجه یک موسسه خیریه باید منابع گسترده ای را شامل شود ، نه تنها دولت بلکه افراد مختلفی از اهدا کنندگان خصوصی. این کمک می کند تا موسسات غیرانتفاعی استقلال داشته باشند و بتوانند کار خود را با حداقل دخالت انجام دهد.

کد دستوری پرداخت صدقات خیریه مکتب طه #1212*4*733* 

منبع : www.thedemonlibrarian.com

شبکه‌های اجتماعی

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
لینکدین

تماس با ما

شماره موبایل: 0912-8173017

شماره فکس: 021-55623304

شماره تلفن: 021-55621666

ایمیل:maktabtaha@yahoo.com

آدرس : تهران -خیابان وحدت اسلامی-خیابان مختاری شرقی-جنب مسجد یزدی ها-پلاک137

موسسه خیریه مکتب طه (ص)

لطفا ، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت تماس باما ، ارسال کنید و به پیشرفت هرچه بهتر ما کمک کنید .

تمامی حقوق برای موسسه خیریه مکتب طاها محفوظ است.